Ostatnia szansa, by oddać głos na dzielnicowego!

środa, 12 lipca 2017 r., 10:09
fot. internet/KPP Kościerzyna

Jeszcze tylko w środę można oddać głos na najpopularniejszego dzielnicowego w województwie pomorskim. Ten, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. W powiecie kościerskim służy 10 dzielnicowych. Oddaj swój głos i pomóż swojemu dzielnicowemu wygrać konkurs!

W województwie pomorskim służy 397 dzielnicowych, w tym 10 w powiecie kościerskim. Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, poznający ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego.

- Wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń. Dzielnicowy to także policjant pierwszego kontaktu. Dzielnicowy pomaga w sprawach drobnych, jak i poważnych - podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Najbardziej popularny dzielnicowy, czyli ten który zdobędzie najwięcej głosów wśród społeczeństwa wygra plebiscyt i zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Podobne plebiscyty są przeprowadzane w prawie wszystkich województwach naszego kraju.

Głos można oddać tutaj.

Lista dzielnicowych z terenu powiatu kościerskiego:

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie:
asp. szt. Daniel Żychowski
mł. asp. Piotr Bronk
mł. asp. Janusz Pobłocki
asp. Andrzej Rużyła
mł. asp. Dawid Hering

Posterunek policji w Dziemianach:
sierż. szt. Łukasz Orlikowski

Posterunek policji w Karsinie:
asp. Daniel Mientki

Posterunek policji w Liniewie:
mł. asp. Bartlomiej Rekowski
asp. szt. Dariusz Kiżewski
asp. szt. Daniel Krzymiński

AL
info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.