III Spartakiada Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma

wtorek, 11 lipca 2017 r., 12:06
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

W hali sportowej w Nowej Karczmie odbyła się tegoroczna edycja Spartakiady Sportowo-Rekreacyjnej Seniorów. W tym roku połączona została z uroczystością poświęcenia Sztandaru Klubu Emerytów z Nowego Barkoczyna.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Nowym Barkoczynie, podczas której dokonano poświęcenia sztandaru. Po zakończonej liturgii uczestnicy udali się na halę sportową w Nowej Karczmie na dalsza część uroczystości.

Gospodarz Spartakiady Edward Tocha, Przewodniczący Koła z Nowego Barkoczyna, przywitał wszystkich Gości i Uczestników Spartakiady. Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak. Przewodniczący Zarządu Okręgu Marian Białkowski w uznaniu wybitnych zasług wyróżnił osoby, które aktywnie działają i wspierają Koło Emerytów w Nowym Barkoczynie.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło pięć kół z terenu powiatu kościerskiego: Wielki Klincz, Kościerzyna, Kłobuczyno, Skorzewo i Nowy Barkoczyn. Zawodnicy wzięli udział w sześciu konkurencjach: rzut do tarczy, sokole oko, kręgle, lina, taśma i tor przeszkód.

Wszyscy uczestnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy.
III Spartakiadę Seniorów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma Andrzeja Pollaka wygrało Koło z Nowego Barkoczyna, na drugim miejscu uplasowało się Koło Wielki Klincz tuż przed Kołem z Kłobuczyna i Skorzewa. Czwarte miejsce zdobyło Koło z Kościerzyny.

Przez cały czas trwania rywalizacji na boisku panowała ciepła atmosfera połączona z duchem walki i zasadą fair play.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszyscy udali się na wspólny poczęstunek i tańce do "Zajazdu nad Stawem" w Grabówku.

Organizatorem Spartakiady było Koło Emerytów z Nowego Barkoczyna przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.