Zalania i podtopienia - strażacy walczyli ze skutkami ulewy

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 20:31
fot. archiwum

Burza i ulewa daje się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje, piwnice budynków mieszkalnych - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczyli strażacy. Łącznie odnotowali 25 interwencji.

Strażacy z powiatu kościerskiego mają pełne ręce roboty w związku z ulewnymi deszczami. Do tej pory odnotowali już około 20 interwencji. Głównie związane są one z podtopieniami i zalaniami ulic, posesji, piwnic, czy kotłowni.

Najwięcej szkód pogoda wyrządziła na terenie gminy Kościerzyna i miasta Kościerzyna. A wciąż napływają nowe zgłoszenia.

Burze poskutkowały też w przerwie dostaw energii elektrycznej. Bez prądu pozostaje część mieszkańców gminy Karsin (Karsin, Osowo, Dębowiec, Mniszek) oraz gminy Kościerzyna (Łubiana, Garczyn). Przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 22.15.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, a co za tym idzie przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zaleca się więc szczególną ostrożność.

Aktualizacja - wtorek

W związku z poniedziałkowymi burzami i ulewami strażacy odnotowali 25 interwencji dotyczących zalanych piwnic, czy pompowań podtopionych dróg. Najwięcej, bo aż sześciokrotnie strażacy interweniowali w gminie Karsin. Na terenie miasta, jak i gminy Nowa Karczma odnotowano po pięć interwencji, w gminie Liniewo - trzy, w gminie Stara Kiszewa - dwie, w Wielkim Klinczu - dwie i jedną w Dziemianach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.