Costerina 2017. Pomorscy i kaszubscy pisarze prezentowali swoje dzieła na kościerskim rynku

sobota, 8 lipca 2017 r., 14:22
fot. AL

Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej tradycyjnie zainaugurowały obchody Dni Kościerzyny. Każdy kto odwiedził kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Jednym z punktów targów było też wręczenie nagród i wyróżnień "Remusowa Kara" w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

Już po raz 18. kościerski Rynek wypełnił się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. Tradycyjnie targi, których celem jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy, tworzenie forum dla zawierania umów oraz bezpośrednia sprzedaż, spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców Kościerzyny, ale też i okolicznych powiatów, jak i turystów.

Organizatorami targów są Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna wraz z Biblioteką Miejską im. Konstantego Damrota w Kościerzynie. A już od godz. 17. władze miasta i Kościerski Dom Kultury zapraszają na stadion miejski, gdzie Turniejem Rycerskim o Puchar Burmistrza Kościerzyny rozpocznie się druga część obchodów święta miasta. Na scenie pojawią się też Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego w programie Vintage Covers, natomiast gwiazdami wieczoru będą zespół LemON oraz Kombii.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.