Weekend z targami książki, Wielką Paradą Bryczek oraz zespołami LemON i Kombii

czwartek, 6 lipca 2017 r., 11:58

Ten weekend upłynie pod znakiem święta Kościerzyny. Dni miasta to jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń muzycznych odbywających się na terenie powiatu kościerskiego. W tym roku na scenie stadionu wystąpią Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego w programie Vintage Covers, zespół LemON oraz legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii.

Piątek

Koncertowy weekend we Wdzydzach
Również w lipcu w Tawernie Żeglarskiej w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach co tydzień posłuchać można dobrej muzyki. W piątek na estradzie zaprezentują się Krzysztof Wałecki (Oddział Zamknięty) & Darek Pietrzak (Parkway) - akustycznie w tawernie. W sobotę wystąpi Blue Wave Band - blues & rock. Start obu koncertów o godzinie 21.

Sobota

XVIII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2017"
Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna oraz Biblioteka Miejska w Kościerzynie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w osiemnastej edycji Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2017". W trakcie targów, jak co roku, przyznawane będę nagrody i wyróżnienia za najlepsze wydawnictwa minionego roku. Targi odbędą się w godzinach od 11. do 16. na Rynku Miasta.

Darmowy spacer z przewodnikiem po Kościerzynie
W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy. Darmowe wycieczki z przewodnikiem to dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu i poznanie ciekawostek dotyczących różnych zakątków - ulic, parków i atrakcji miasta. Trasy wędrówek związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które się tu urodziły bądź połączyły swoje losy z danym miejscem. Początek spaceru na Rynku w Kościerzynie przy Muzeum Ziemi Kościerskiej.

Dni Kościerzyny z LemON i Kombii
Dni Kościerzyny to jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń muzycznych odbywających się na terenie powiatu kościerskiego. W ubiegłych latach przed kościerską publicznością zaprezentowali się między innymi: Pectus, Leszcze, Video, Wilki, Patrycja Markowska, Andrzej Piaseczny, De Mono, Lady Pank, czy Grzegorz Hyży. W tym roku na scenie na stadionie miejskim w Kościerzynie wystąpią Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego w programie Vintage Covers, zespół LemON oraz legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii. Start wspólnej zabawy już o godzinie 17., kiedy to odbędzie się Turniej Rycerski o Puchar Burmistrza Kościerzyny.

Niedziela

Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta Kościerzyna
Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie wraz z Okręgiem Pomorskim ZKBS RP oraz Miastem Kościerzyna, zapraszają na Strzelanie o Łańcuch Herbowy Miasta. W programie strzelanie z broni pneumatycznej (można strzelać też z karabinków własnych). Wszyscy goście będą mogli posilić się przysmakami kuchni kaszubskiej, przygotowanymi przez organizatora.

Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna
W ramach obchodów Dni Kościerzyny, w niedzielę rozegrany zostanie turniej Baśki. Uczestnicy turnieju spotkają o godzinie 14. w Sali Szopińskiego w Kościerzynie.

Wielka Parada Wozów i Bryczek
W niedzielę o godz. 14 na stadionie w Szymbarku rozpocznie się kolejna edycja Wielkiej Parady Wozów i Bryczek. W programie: paradny przejazd bryczkami, wozami drabiniastymi, samochodami retro i motocyklami ulicami Szymbarka i Potuł do Centrum Promocji Regionu z degustacją piwa w browarze Szymbark, VII Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w jeździe na oklep i wyścigi bryczkami, występy zespołów folklorystycznych, występ kaszubskiego kabaretu Purtce, atrakcje dla dzieci: wesołe miasteczko, kucyki, konkursy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.