Już w ten weekend Dni Kościerzyny z turniejem rycerskim, zespołem LemON i Kombii

środa, 5 lipca 2017 r., 13:50
fot. nadesłane

Legendarna grupa Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka - Kombii będzie gwiazdą tegorocznych Dni Kościerzyny, które już w tę sobotę odbędą się na stadionie miejskim. W trakcie święta miasta kościerską publiczność rozgrzewał będzie również zespół LemON z wokalistą Igorem Herbutem. Ponadto nie zabraknie też turnieju rycerskiego, targów książki i sportowych emocji.

Dni Kościerzyny to jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń muzycznych odbywających się na terenie powiatu kościerskiego. W ubiegłych latach przed kościerską publicznością zaprezentowali się między innymi: Pectus, Leszcze, Video, Wilki, Patrycja Markowska, Andrzej Piaseczny, De Mono, Lady Pank, czy Grzegorz Hyży.

Tegoroczne obchody święta miasta rozpoczną się w sobotę, 8 lipca.

- Dni Kościerzyny tradycyjnie rozpoczynamy Targami Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2017" na Rynku. Głównym organizatorem tej części jest Biblioteka Miejska w Kościerzynie. O godzinie 17. zapraszamy na stadion, gdzie wspólne świętowanie rozpoczniemy Turniejem Rycerskim o Puchar Burmistrza Kościerzyny na miecze średniowieczne. Następnie rozpocznie się część muzyczna. Na scenie najpierw wystąpią Krzysztof Wałecki & Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego w programie Vintage Covers. Gwiazdami wieczoru będą zespół LemON oraz Kombii - podkreśla Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury.

Atrakcji, tym razem sportowych, nie zabraknie także w niedzielę.

- W niedzielę, jak co roku, nad jeziorem Gałęźnym odbędzie się Puchar Burmistrza w Wędkarstwie Śródlądowym, a o godzinie 14. w Sali Szopińskiego rozegrany zostanie Turniej Baśki - podaje Jan Dittrich.

- Zapraszam wszystkich na tegoroczne obchody Dni Kościerzyny. Jesteście potrzebni jak pogoda - zaprasza dyrektor Kościerskiego Domu Kultury.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.