Rozrasta się sieć miejskiego monitoringu

środa, 5 lipca 2017 r., 11:43
fot. nadesłane/Straż Miejska w Kościerzynie

Kolejne trzy nowe kamery, jedna obrotowa i dwie stałe, czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Kościerzyny. Nowy punkt kamerowy obejmuje swym zasięgiem ulicę Szopińskiego na odcinku od ulicy Wybickiego do Ronda Kaszubskiego oraz parking przy ulicy Szopińskiego i Ogródek Jordanowski.

Instalacja nowych kamer była możliwa w ramach środków przeznaczonych na modernizację Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta Kościerzyna. Obecnie sieć miejskiego monitoringu liczy 51 kamer. Wciąż jednak napływają wnioski od mieszkańców, czy radnych o instalacje kolejnych kamer.

- Miejsc, które mieszkańcy i radni chcieliby, aby zostały objęte monitoringiem jest jeszcze trochę. W ramach dostępnych środków będziemy starali się w dalszym ciągu rozbudowywać nasz system. Poprzez instalację kamer mieszkańcy czują się bezpieczniej, wiedząc, że ktoś czuwa nad nimi. Jeśli nawet coś niepożądanego się wydarzy, zawsze możemy wrócić do zapisu monitoringu i spróbować wyjaśnić daną sytuację - zaznacza Tomasz Smuczyński, Komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie.

Zapisy monitoringu ułatwiają pracę wielu służbom.

- Zapis monitoringu zabezpieczamy na różne okoliczności dla policji, prokuratury, urzędu skarbowego, czy urzędu celnego. Policja w ciągu roku sięga po zapis z kamer około 100-120 razy. Ponadto zwracają się także do nas mieszkańcy, którym np. ktoś uszkodził samochód na parkingu, aby ustalić jakie były okoliczności tegoż zdarzenia - podsumowuje Tomasz Smuczyński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.