Kościerzyna. Drugi tydzień akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

środa, 5 lipca 2017 r., 11:01
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerska policja już drugi tydzień prowadzi działania pod hasłem "Bezpieczne Wakacje". Mają one na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw. Funkcjonariusze biorą udział w festynach, apelach szkolnych oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy.

Policjanci z kościerskiej komendy w ramach działań "Bezpieczne wakacje" we wtorek wzięli udział w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą z Bytomia, wypoczywającymi we Wdzydzach, dla których przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji letnich.

Funkcjonariusze opowiedzieli najmłodszym, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i poza domem, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprezentowano również policyjny ambulans wypadkowy z wydziału ruchu drogowego.

Policjanci podczas tych spotkań promowali ogólnopolską akcję pn."Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz rozdawali ulotki prewencyjne specjalnie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.