Kościerscy karatecy w Letniej Szkole Karate w Tucholi

wtorek, 4 lipca 2017 r., 10:18
fot. nadesłane/Krzysztof Sosnówka

Od 26 do 30 czerwca 15 karateków Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate brało udział w Letniej Szkole Karate w Tucholi. Obóz organizował shihan Artur Wilento 5 dan z Toruńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem, po śniadaniu czekał na krótki odpoczynek, po którym oprócz treningów czekało nas wiele różnych atrakcji. Młodzi karatecy mieli okazję zwiedzić muzeum w Tucholi, wieżę widokową w Fojutowie, a także zrelaksować się na kompleksie basenowym w Fojutowie i jeziorze w Tucholi. Na obozie odbywały się także lekcje japońskiego, na których poznawali terminologię japońską oraz uczyli się składać orgiami.

Nie zabrakło też czasu na zabawy w kolorowym zakątku. Po kolacji adeptów karate czekał trening techniczny oraz kino nocne. Ostatnie dwa dni były wyzwaniem dla młodych karateków, w czwartek po południu czekał ich egzamin techniczny, a po północy trening mocno nocny, który rozpoczął się krótką rozgrzewką, a następnie wszyscy wykonali 1000 technik (bloki, uderzenia i kopnięcia). Ostatni dzień też nie należał do łatwych, gdyż karatecy czekali na ostatnią część egzaminu - walki.

Wszyscy karatecy z Kościerskiego Klubu zaliczyli egzamin pozytywnie. Po egzaminie czekał już tylko obiad i powrót do domu.

nadesłane/Krzysztof Sosnówka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.