30-latek odpowie za kradzież roweru i znieważenie funkcjonariuszy

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:54
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego, który z jednej ulic na terenie miasta ukradł rower o wartości niemal trzech tysięcy złotych. Podczas zatrzymania mężczyzna był wulgarny i opryskliwy wobec funkcjonariuszy. Dodatkowo odpowie więc także za znieważenie policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie o godz. 19.30 otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru o wartości prawie 3.000 zł z jednej z ulic na terenie miasta. Kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą i ustalili, że kradzieży mógł dokonać jeden z mieszkańców. Mężczyzna był zdziwiony, że tak szybko policjanci go zatrzymali. 30-latek na widok mundurowych stał się wulgarny i opryskliwy wobec nich. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy pracujący nad sprawą odzyskali również skradziony rower - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na postawienie podejrzanemu zarzutów kradzieży i znieważenia funkcjonariuszy. Za tego typu przestępstwo grozi kara od roku do pięciu lat pozbawiania wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.