Wyniki matury 2017. Jak wypadli maturzyści w powiecie kościerskim?

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:40
fot. archiwum/AL

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kościerskim pozytywnie napisało je 75 proc. zdających. Maturzyści w Kościerskiem zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych na podobnym poziomie, jak ich koledzy w całym województwie.

Do egzaminów maturalnych w województwie pomorskim przystąpiło około 15 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści obowiązkowo zdawali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Średni wynik, jaki uzyskali na egzaminie z języka polskiego to 56 proc.(poziom podstawowy), z matematyki 54 proc. (poziom podstawowy), natomiast z języka angielskiego 73 proc. (poziom podstawowy).

Wśród przedmiotów na poziomie rozszerzonym największą popularnością cieszyła się geografia, tę zdawały 3683 osoby, a średni wynik to 30 proc. Na egzamin z biologii zdecydowały się 2484 osoby, średni wynik to 36 proc., z chemii, którą pisało 1 279 osób średni wynik to 42 proc. Średni wynik z historii to 30 proc., natomiast z Wiedzy o Społeczeństwie 25 proc.

Wyniki w powiecie kościerskim

W powiecie kościerskim do egzaminu przystąpiło 498 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin dojrzałości pozytywnie ukończyło 75 proc., tj. 372 maturzystów.

Egzamin z języka polskiego zdawało 506 uczniów, pozytywnie napisało go 97 proc. Średni wynik uzyskiwany z tego przedmiotu to 58 proc. 103 osoby przystąpiły do testu na poziomie rozszerzonym. Średni wynik to 34 proc. Słabiej wypadła matematyka. Zdało ją 78 proc. piszących, tj. 394 osoby. Średni wynik, jaki uzyskano na egzaminie to 52 proc. Na poziomie rozszerzonym egzamin z matematyki pisało 119 osób, średni wynik to 26 proc.

Na egzamin z języka angielskiego zdecydowało się 434 maturzystów, 92 proc. ukończyło go pozytywnie. Średni wynik to 65 proc. 178 uczniów zdecydowało się przystąpić też do ezgaminu na poziomie rozszerzonym, średni wynik to 55 proc. Z kolei na język niemiecki zdecydowało się 67 osób, pozytywnie ukończyły go 81 proc., średni wynik to 62 proc.

Z przedmiotów dodatkowych najsłabiej maturzyści poradzili sobie z historią. Tę zdawało 35 osób, jednak średni wynik to tylko 19 proc. Niemal równie słabo wypadła Wiedza o Społeczeństwie. Egzamin z tego przedmiotu pisało 39 osób, średni wynik to 22 proc. Na maturę z biologii zdecydowało się 81 maturzystów, średni wynik, jaki uzyskiwali uplasował się na poziomie 27 proc. Egzamin z chemii pisało 46 osób, średni wynik to 30 proc. Do egzaminu z geografii przystąpiło 145 osób, średni wynik to 26 proc.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.