Nietrzeźwy 17-latek kierował golfem, jego 32-letni pasażer znieważył policjantów

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 11:04
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 17-latek, którego w nocy z piątku na sobotę zatrzymali policjanci, gdy kierował VW Golfem. 32-letni pasażer pojazdu stanie z kolei przed sądem, gdzie odpowie za znieważenie funkcjonariuszy.

W sobotę około godziny 1. policjanci patrolujący Kościerzynę zatrzymali do kontroli VW Golfa, którym kierował 17-latek. Nastolatek nie tylko odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, ale również za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał bowiem ponad pół promila alkoholu.

Na tym jednak policyjna kontrola się nie zakończyła.

- Obok kierowcy siedział 32-letni właściciel samochodu, który miał w wydychanym powietrzu ponad promil. Funkcjonariusze podjęli procedurę usunięcia pojazdu, którym kierował nietrzeźwy. W tym momencie 32-latek, będący wpływem alkoholu, stał się wulgarny i opryskliwy wobec interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna utrudniał czynności służbowe policjantom i był agresywny - podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

- Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w celu udaremnienia próby ataku. Stróże prawa zatrzymali agresora i przewieźli do komendy. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. W sobotę wieczorem został przesłuchany - dodaje.

Za popełnienie przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy grozi kara do roku pozbawienia wolności, a za naruszenie nietykalności funkcjonariusza podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych nawet do trzech lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.