By bezpiecznie dotrzeć do celu - trwają policyjne kontrole autokarów

poniedziałek, 3 lipca 2017 r., 10:00
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerscy policjanci w okresie wakacji niemal codziennie kontrolują autokary, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy wyjeżdżają na wycieczki.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego w trakcie wakacji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących dzieci i młodzież na szkolne wycieczki. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Codziennie policjanci z Kościerzyny kontrolują kilka autokarów. Cieszy fakt, że wszystkie pojazdy do tej pory były sprawne, a ich kierowcy trzeźwi i posiadali wszystkie niezbędne dokumenty. Tym samym rodzice i ich opiekunowie mieli pewność, że dzieci będą bezpiecznie podróżować.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wycieczkę. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 58 680-32-17 lub 997.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.