Ludzie z żelaza rywalizowali na Garmin Iron Triathlon 2017 w Stężycy

niedziela, 2 lipca 2017 r., 18:25

Kilkuset wyjątkowych miłośników aktywności fizycznej przybyło w niedzielę do Stężycy, by zmierzyć się w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin sportowym. Już po raz trzeci Nadraduńskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne gościło uczestników Garmin Iron Triathlon.

Zawodnicy stanęli do rywalizacji na dwóch dystansach, popularnej "ćwiartce" IM oraz 1/8 IM. Ci, którzy wybrali pierwszy z nich musieli przepłynąć 950 m, pokonać 45 km na rowerze i 10,55 biegnąc. Ci, którzy rywalizowali na dystansie 1/8 w wodzie pokonali dystans 475 m, rowerem 22,5 km, a biegiem 5,275 km.

Popularną "ćwiartkę" najszybciej pokonał Marcin Ławicki (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice) z czasem 01:59:02, a wśród kobiet Monika Smaruj (Smaruj na Trening Team, 02:14:59). Na dystansie 1/8 IM triumfowali Bartosz Latawiec (Warsaw Masters Team, 01:07:06) i Marta Łagownik (Smaruj na Trening Team, 01:08:18). W Stężycy oprócz startów indywidualnych odbyły się również Firmowe Mistrzostwa Sztafet.

Wśród zawodników był też prezenter telewizyjny Maciej Dowbor, który zajął trzecie miejsce na dystansie 1/8.

- Jestem szczęśliwy, że udało mi się wystartować w Stężycy. Trasa kolarska urozmaicona, dość szybka. Fajny etap biegowy, bardzo ciekawy, w pobliżu centrum zawodów i wszędzie blisko publiczności" - powiedział po zawodach.

Na obydwu dystansach można było wystartować w trzyosobowej sztafetach triathlonowych. Po raz pierwszy została przeprowadzona klasyfikacjach Firmowych Mistrzostw Sztafet, w której udział wzięło ponad 30 drużyn z całej Polski. Każdy uczestnik sztafety miał do pokonania jedną z trzech konkurencji wchodzących w skład triathlonu: pływanie, jazdę na rowerze lub bieg. Na dystansie 1/4 IM zwyciężyła drużyna Kadyny Folwark Hotel Triathlon Team, w składzie: Krzysztof Kluge, Michał Pawlyta i Arkadiusz Kubiński (01:59:16). Najlepsi na dystansie 1/8 okazali się: Łukasz Szarmach, Monika Kordek, Piotr Szreder. Ich czas na mecie to: 01:22:14.