Rozsmakowali się w Starej Kiszewie. Za nami IV Festiwal Kiszewskie Smaki

niedziela, 2 lipca 2017 r., 00:09
fot. AL

Potrawy z ziemniaków były motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki. Już po raz czwarty mieszkańców i turystów zaproszono na najsmaczniejszą imprezę w regionie, pełną profesjonalnych pokazów kulinarnych, smakowitych dań i innych atrakcji. Uczestnicy skosztować mogli m.in. wybornego gulaszu z sarniny, pieczonego dzika i przysmaków ziemniaczanych. Nie zabrakło też takich atrakcji jak występy artystyczne, konkursy i koncerty.

W sobotnie popołudnie już po raz czwarty na stadion w Starej Kiszewie zawitali amatorzy pysznej kuchni i dobrej zabawy. Festiwal Kiszewskie Smaki odbył się tam już po raz czwarty. Impreza upłynęła pod znakiem profesjonalnych pokazów kulinarnych i prezentacji sztuki carvingu. Na tegorocznej imprezie królowały potrawy z ziemniaka. Uczestnicy mogli spróbować między innymi ziemniaków z omastą, pieczonego dzika, ziemniaków w mundurkach, "kartoflanki" i wielu innych smakołyków z różnych odmian ziemniaka. Część kulinarną zakończono degustacją gulaszu z sarniny.

- W miarę możliwości staramy się dać dobrą ofertę naszym mieszkańcom i gościom. Wszyscy uczestnicy festynu mieli okazję skosztować dobroci kulinarnych. W tym roku królują ziemniaki. Jesteśmy w końcu na pograniczu Kaszub i Kociewia, a Kaszubi zawsze kojarzeni byli z ziemniakiem. Ja osobiście, nie wyobrażam sobie życia bez ziemniaków. Dzisiaj mamy okazję zobaczyć, że z ziemniaka można wyczarować wiele, smacznych potraw - podkreśla Marian Pick, wójt gminy Stara Kiszewa.

Chętni na stoiskach gastronomicznych mogli skosztować takich specjałów jak wiejskie jadło, placki ziemniaczane, herbata z lipy, pierogi, barszcz i certyfikowana truskawka kaszubska. Nie zabrakło też stosik z rękodziełem i pracami artystów ludowych.

Sporo atrakcji czekało też na najmłodszych. Dzieci skorzystać mogły z bezpłatnej strefy zabaw dla - dmuchańców, kul wodnych czy malowania twarzy.

Imprezie towarzyszyły liczne koncerty i występy. W czasy różowych lat 60. i 70. przeniósł publiczność koncert zespołu Żuki, który zaserwował największe przeboje rocka i rock'n'rolla. Gwiazdą wieczoru była grupa disco polo PlayBoys. Zespół wykonał swoje największe hity takie jak "Lejde", "Zwariowałem", "Wyśmienicie", "Tylko Ty" i "Nasza Noc".

Po koncercie temperaturę gorącej już imprezy podniosło jeszcze bardziej zjawiskowe Fire Show. Po nim uczestnicy do późnej nocy bawili się z zespołem Czarna Nuta.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.