Truskawkobranie 2017 - trwa wielkie święto truskawki

sobota, 1 lipca 2017 r., 15:38
fot. MD-Z

W sobotnie popołudnie na Złotej Górze rozpoczęło się największe w Polsce święto na cześć truskawek. Truskawkobranie to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją, która od lat przyciąga do Brodnicy Górnej tłumy amatorów słodkich, czerwonych owoców i nie tylko. Gwiazdami tegorocznej edycji byli Michał Szpak, Sound'n'Grace oraz Fancy.

Truskawkobranie rozpoczęło się o godz. 14.30. Przed koncertami gwiazd wieczoru na scenie podziwiać można było występy artystów z Kartuskiego Centrum Kultury i Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kaszuby. Na scenie zaprezentowały się także kandydatki do tytułu Truskawkowej Miss Nastolatek. Nie zabrakło też konkursów z bohaterką imprezy w roli głównej i atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdami tej edycji imprezy byli Michał Szpak, Fancy i Sound’n’Grace.

Jak, co roku z myślą o czytelnikach naszego portalu, prowadziliśmy na żywo relację z imprezy, prezentując najważniejsze jej momenty.

Godz. 22. - Michał Szpak na scenie
Kolejna edycja święta truskawki dobiega końca. Przed nami ostatni jej akcent - koncert Michała Szpaka. Młody artysta właśnie rozpoczął swój występ. Mimo deszczowej aury na Złotej Górze, zgromadziło się sporo fanów Michała Szpaka. Więcej zdjęć z koncertu można znaleźć tutaj.

Godz. 21.52 - za moment występ gwiazdy Truskawkobrania 2017
Już za chwilę występ gwiazdy tegorocznej edycji Truskawkobrania - Michała Szpaka

Godz.20.55 - Fancy
Na scenie pojawiła się wielka gwiazda lat 80. i 90. - Fancy. Artysta wykonuje swoje największe przeboje "Bolero", "Lady of ice" i hit "Flames of love".

Godz.20.30 - Kolejny pokaz miss
Koncert Sound'n'Grace dobiegł końca. Obecnie po raz trzeci prezentują się kandydatki do tytułu Truskawkowej Miss. Wkrótce wystąpi Fancy.

Godz. 19.40 - trwa koncert pierwszej gwiazdy
Artyści z Sound'n'Grace są od kwadransa na scenie. Grupa wykonała m.in. swój przebój "Dach". Złotą Górę zapełniają tłumy.

Godz. 19.25. - Sound’n’Grace
Już za moment na scenie pojawi się zespół Sound’n’Grace.

Godz. 19.10 - Truskawkowe Miss
Przed nami kolejna prezentacja pretendentek do tytułu Truskawkowej Miss, a my przypominamy, że o godz. 21.30 występ gwiazdy wieczoru - Michała Szpaka.

Godz.18.30 - Dance with Somebody
Na scenie największe przeboje z różnych zakątków świata prezentuje duet z grupą taneczną Dance with Somebody

Godz.18.15 - Truskawkowe Miss
Po rozstrzygnięciu konkursów i wręczeniu nagród na scenie zaprezentowało się dziesięć kandydatek do tytułu Truskawkowej Miss.

Godz. 18 - rozstrzygnięcie konkursów
W konkursie na najsmaczniejsze Jestku z maleną I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Kaszubianki Kamienicy Szlacheckiej. Drugą nagrodę otrzymała Katarzyna Lis z Długiego Krza, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich w Paczewie. Wyróżnieniem nagrodzono KGW Gowidlino.

Pierwszą nagrodę za najładniejsze stoisko zdobyło KGW Paczewo, drugą KGW Jezioranki z Gowidlina, natomiast trzecią KGW Kaszubianki. Wyróżnieniem nagrodzono stoisko Truskawka Kaszubska Chmielno.

Godz.17.40 - Polish Kayak Games
Na scenie wręczono nagrody dla zawodników Polish Kayak Games Festival. Nagrody wręczyli burmistrz Mieczysław Gołuński i marszałek Mieczysław Struk.

Godz. 17.00 - artyści Kartuskiego Centrum Kultury
Zespół Kaszuby zakończył swój występ. Na scenie prezentują się artyści z sekcji działających w Kartuskim Centrum Kultury. Na początek publiczność w rytmach reggae rozkołysał Hubert. Po nim na scenie pojawiła się Ania Brzeska, która wykonała takie przeboje jak "Tyle słońca w całym mieście" czy "Chcę tu zostać". Mimo siąpiącego z nieba deszczu Złotą Górę powoli zapełnia publiczność.

Godz.16.15 - na scenie RZPiT Kaszuby
Na scenie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu prezentuje się obecnie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby. Członkowie zespołu wraz z kapelą śpiewają kaszubskie pieśni i tańce. Do występu zaproszono też obecnych na imprezie marszałka Mieczysława Struka, przewodniczącego rady powiatu Mieczysława Woźniaka oraz gospodarza wydarzenia burmistrza Mieczysława Gołuńskiego, którzy zagrali na kaszubskich instrumentach ludowych.

Godz. 16 - jury już ocenia smakołyki w konkursie "Jestku z kaszebską maleną
Truskawkobraniu tradycyjnie towarzyszą konkursy na najładniejsze stoisko i Jestku z maleną. Komisja już przystąpiła do oceny zgłoszonych pyszności. Jury ocenia smak, estetykę, pomysłowość i oryginalność produktu. Wyniki poznamy około godz. 18.


Godz. 15 - zabawa rozpoczęta
Tuż przed godz. 15 blokiem dla dzieci rozpoczęto tegoroczną edycję Truskawkobrania. Na scenie trwają konkursy dla milusińskich. Mimo kapryśnej aury, na Złotej Górze pojawiają się już pierwsi amatorzy słodkich truskawek. Te skosztować można na wielu stoiskach producentów truskawek i kół gospodyń wiejskich. Nie brakuje też deserów, ciast i cieszących się od lat popularnością truskawkowych koktajli.

Dojazd - Gryf uruchomił dodatkową linię na Złotą Górę

W sobotę Gryf uruchomił specjalną linii T w relacji Kartuzy - Złota Góra. Na trasie jej przejazdu obowiązują wszystkie przystanki linii 7.

- Godziny odjazdów zarówno z Kartuz jak i ze Złotej Góry zaplanowane zostały w taki sposób, aby zapewnić możliwie dogodne przesiadki z autobusów linii 4 i 801 oraz pociągów SKM (możliwości przesiadek przedstawione są w poniższym rozkładzie jazdy) - informuje PA Gryf.

Odjazdy z Kartuz będą odbywać się o godz. 15.15, 16.15, 17.25, 18.45, 19.45 oraz o 20.45. Odjazdy ze Złotej Góry zaplanowano w godz. 15.41, 16.45, 17.45, 19.10, 20.30, 22, i 23.15. Ostatni kurs ze Złotej Góry wyruszy dopiero po zakończeniu koncertów, gdy zbiorą się wszyscy chętni pasażerowie. Podana w rozkładzie godzina odjazdu ma jedynie charakter orientacyjny. Na linii T obowiązuje podstawowa taryfa opłat. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe i handlowe. Szczegółowy rozkład odjazdów i przyjazdów znaleźć można tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.