Motorowerem uderzył w ogrodzenie - był kompletnie pijany

piątek, 30 czerwca 2017 r., 12:50
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

42-letni motorowerzysta i 19-letnia pasażerka jednośladu trafili do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w czwartkowe popołudnie w Dąbrowie. Motorowerzysta wjechał tam w ogrodzenie. Był kompletnie pijany.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godziny 15.30.

- Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci i służby ratunkowe. Funkcjonariusze ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w ogrodzenie. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili oględziny oraz przesłuchali świadka zdarzenia. Pogotowie zabrało 42-latka i 19-letnią pasażerkę z urazem nóg do szpitala w Chojnicach. Po sprawdzeniu trzeźwości mężczyzny okazało się, że jest nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości spowodowanie wypadku grozi mu teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.