Burze, wichury i przewrócone drzewa - strażacy interweniowali

piątek, 30 czerwca 2017 r., 11:24
fot. archiwum

W czwartek burze, wichury i ulewne deszcze przeszły przez część powiatu kościerskiego. Strażacy interweniowali głównie przy powalonych drzewach, ale również przy pożarze transformatora, zerwanym dachu, czy ratowali psy, które wpadły do zbiornika przeciwpożarowego.

Łącznie 24 interwencje w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi odnotowali w czwartek kościerscy strażacy. Jak informuje zastępca Dowódcy JRG w Kościerzynie, st. asp. Mariusz Burandt, głównie, bo w 18 przypadkach dotyczyły one powalonych drzew, w tym dwukrotnie spadały one na samochody.

Ponadto strażacy pompowali też wodę, która wdarła się do piwnic, gasili pożar transformatora w Olpuchu, interweniowali przy zerwanym dachu z wiaty na terenie jednego z przedsiębiorstw w Starej Kiszewie oraz ratowali trzy psy, które wpadły do zbiornika przeciwpożarowego w Wysinie.

Szczęśliwie podczas tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Dodajmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku możliwością intensywnych opadów deszczu. Prognozowana wysokość opadów na znacznym obszarze od 15 mm do 25 mm, lokalnie około 45 mm. Komunikat obowiązuje od godziny 12. w piątek do godziny 1. w sobotę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.