Kościerzyna. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 09:57
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościerzynie realizują założenia kampanii organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promującej bezpieczeństwo. W ramach akcji spotkali się z uczestnikami półkolonii w Kościerzynie gdzie promowali bezpieczne wakacje 2017.

Podczas spotkania funkcjonariusze uświadamiali wypoczywających jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym nad wodą, a także omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych, wczoraj policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczestnikami półkolonii wypoczywającymi w kościerskim MOPS, podczas którego omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie wakacji. Młodzież uświadomiono na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać oraz jak ich uniknąć.

Policjanci prowadzący spotkanie przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakaz kąpieli na niestrzeżonych akwenach lub bez opieki osób dorosłych. Opowiedzieli także o zasadach zachowania się gdy widzimy tonąca osobę. Podczas spotkania policjanci poruszali również temat bezpiecznego zachowania na drodze, zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Uczestnicy dowiedziały się co mają robić w momencie gdy się zagubią oraz jak należy bezpiecznie postępować kiedy zostajemy sami w domu.

Spotkania policjantów z dziećmi szczególnie w wakacjach mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy ich bezpieczeństwa.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.