Nad Kaszubami przejdą burze. IMiGW wydał ostrzeżenia

środa, 28 czerwca 2017 r., 19:55
fot. intrenet/IMiGW

W nocy ze środy na czwartek nad Kaszubami przejść mają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie ostrzeżenie I stopnia. Zgodnie z prognozami burze wystąpią też w czwartek, na piątek zapowiada są z kolei intensywne opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące wystąpienia burz z gradem. Mają przejść nad terenem całej Polski. Burze mają pojawić się około godz. 20.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 35 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - informuje IMiGW.

Zagrożenie I stopnia niesie z sobą wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej przestrzega IMiGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 rano w czwartek, jednak burze mają wystąpić też w czwartek. Na piątek z kolei zapowiadane są intensywne opady deszczu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.