Szwed, który uderzył kluczem i ranił nożem w kościerskim szpitalu, skazany

środa, 28 czerwca 2017 r., 11:51
fot. archiwum/KPP Kościerzyna

Na karę pół roku pozbawienia wolności Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał 42-letniego obywatela Szwecji, który na początku kwietnia jednego z pacjentów kościerskiego szpitala zaatakował kluczem, a drugiego ranił nożem.

Wyrok wobec Szweda zapadł we wtorek.

- Oskarżony został skazany na karę łączną sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Orzeczono od niego nawiązkę w kwocie 5.000 złotych na rzecz pokrzywdzonego Zbigniewa K. Zaliczono oskarżonemu na poczet orzeczonej kary łącznej pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 3 kwietnia roku do dnia 27 czerwca - informuje sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z oddziałów w kościerskim szpitalu doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali pracowników szpitala oraz obezwładnionego przez nich mężczyznę. Okazało się, że 42-letni obywatel Szwecji mieszkający na terenie naszego powiatu, przyszedł do szpitala wraz ze swoją partnerką i jej dzieckiem na badania. Uważali bowiem, że dziecko zostało skrzywdzone przez inną osobę.

Przed jednym z oddziałów 42-latek zaatakował pacjenta placówki - 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, zadając mu kilka ciosów kluczem od kół w głowę. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. 42-latek z korytarza udał się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem, zadał rany 62-letniemu mężczyźnie, raniąc go w okolicy lewego ucha. Mężczyźnie założono szwy.

Poszkodowani szczęśliwie nie odnieśli ciężkich obrażeń. Obywatel Szwecji został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań celem sprawdzenia, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Podczas przesłuchania, mężczyzna tłumaczył, że do szpitala przyszedł bardzo sfrustrowany. Swoją złość postanowił odreagować na dwóch mężczyznach, których przypadkowo napotkał w szpitalu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.