Na Jeziorze Wielewskim spłonęła czarownica

środa, 28 czerwca 2017 r., 11:50
fot. nadesłane/Dom Kultury w Wielu

23 czerwca w Wielu po raz kolejny została obchodzona Noc Świętojańska. Impreza rozpoczęła się przemarszem z Czarownicą z Domu Kultury nad Jezioro Wielewskie.

Odbyły się również tradycyjne dla Nocy Kupały poszukiwania kwiatu paproci oraz konkurs wianków świętojańskich, które później wraz z Czarownicą zostały spalone na jeziorze. Wydarzeniu towarzyszyły wielu występów zespołów: Pieśni i Tańca "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa, "Dominanta" oraz "Danos". Na zakończenie imprezy odbył się pokaz grupy "fireshow" z Brus.

Organizatorem wydarzenia był Dom Kultury w Wielu.

nadesłane/Sabina Orlikowska/Dom Kultury w Wielu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.