Rozsmakuj się w Starej Kiszewie - przed nami IV Festiwal Kiszewskie Smaki

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 14:05
fot. archiwum

Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje dań, konkurs na ciasto z ziemniaka, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert zespołu PlayBoys, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program czwartej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

W sobotnie popołudnie już po raz czwarty na stadionie w Starej Kiszewie odbędzie się Festiwal Kiszewskie Smaki. Nie zabraknie więc profesjonalnych pokazów kulinarnych i sztuki carvingu. W tym roku królować będą potrawy z ziemniaka. Uczestnicy będą mogli spróbować między innymi ziemniaków z omastą, pieczonego dzika, ziemniaków w mundurkach, "kartoflanki" i wielu innych smakołyków z różnych odmian ziemniaka. Na zakończenie części kulinarnej na wszystkich czeka degustacja gulaszu z sarniny.

Ponadto w programie także wiele artystycznych i muzycznych atrakcji. Na scenie zagości między innymi zespół Żuki czy PlayBoys. Imprezę zwieńczy natomiast pokaz Fire Show i zabawa taneczna z grupą CzarnaNuta.

Jednym z elementów festiwalu będzie też konkurs na ciasto z ziemniaka. Jest on skierowany do wszystkich chętnych pełnoletnich osób (niepełnoletni mogą wziąć udział za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna). Przedmiotem konkursu jest upieczenie ciasta z ziemniaka na słono lub słodko (ale nie baby ziemniaczanej!). Ciasto podane w dowolnej formie, należy dostarczyć w dniu festiwalu do godziny 17. (stadion w Starej Kiszewie - Scena Muszla). Ciasta oceni komisja, która będzie brać pod wzgląd: wygląd i dekorację ciasta, smak i zapach oraz strukturę ciasta.

Program imprezy:
godz. 15-19 - profesjonalne pokazy kulinarne na scenie - prowadzenie Mariusz Gachewicz z zespołem
- pokaz carvingu w wykonaniu Bogumiły Rogowskiej i Adriana Jaworskiego
- degustacja ziemniaków z omastą, pieczonego dzika, ziemniaków w mundurkach, "kartoflanki" i wielu innych smakołyków z różnych odmian ziemniaka
- stoiska lokalnej branży gastronomicznej m.in. z wiejskim jadłem, plackami ziemniaczanymi, herbatą z lipy, pierogami, barszczem, certyfikowaną truskawką kaszubską oraz kram z wyrobami cukierniczymi
- tort z okazji Jubileuszu 120-lecia Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim
- godz. 19. - Koncert zespołu Żuki (największe przeboje Rock'a lat 60 i 70 - The Beatles, Led Zepellin, a także autorskie utwory)
- ok. godz. 20.30 - wielka degustacja gulaszu z sarniny z kluskami
- godz. 21. - Koncert zespołu disco polo PlayBoys (wykonawcy znanych utworów - m.in. "Lejde", "Zwariowałem", "Wyśmienicie", "Tylko Ty", "Nasza Noc")
- ok. godz. 22. zjawiskowe Fire Show
- godz. 22.30 - 2. - zabawa taneczna z zespołem CzarnaNuta

Ponadto:
- bezpłatna strefa zabaw dla dzieci (dmuchańce, kule wodne, kącik malucha, malowanie twarzy)
- występy artystyczne na scenie
- wystawa prac malarskich
- stoiska z rękodziełem - m.in. podopiecznych ŚDS w Konarzynach
- Lunapark z Czech
- pokaz wozów strażackich jednostek OSP z gminy Stara Kiszewa
- punkty małej gastronomii
- stoiska handlowe

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.