Dzień Łasucha w DPS "Kaszub" w Stawiskach

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 10:19
fot. nadesłane/DPS "Kaszub" w Stawiskach

Przed tygodniem Dom Pomocy Społecznej "Kaszub" w Stawiskach gościł prawie 200 amatorów kuchni tradycyjnej. W ramach imprezy integracyjnej dla osób starszych i niepełnosprawnych "Dzień łasucha", dofinansowanej przez gminę Kościerzyna oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 20 domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy rywalizowało o Nóż Łasucha.

Podopieczni placówek prezentowali samodzielnie przygotowane dania na słodko i słono oraz niezwykłe książki kucharskie, które powstawały przez długie miesiące podczas terapii zajęciowej prowadzonej w placówkach biorących udział w konkursie. Jury w składzie: wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, Teresa Preis, Hanna Herbasz z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kościerzyna główną nagrodę przyznało Domowi Pomocy Społecznej "Ostoja" w Gdańsku. Wyróżnione zostały również dwa inne domy - z Chojnic i Gniewu.

Uczestnicy Dnia Łasucha mogli również własnoręcznie przygotować drożdżowe bułeczki i masło, spróbować swoich sił w konkursach i quizach tematycznych, skorzystać z przejażdżki po Jeziorze Zakrzewie, bawić sie przy muzyce z zespołem "Czterolistna Kościerzyna". Dzięki wsparciu licznych sponsorów uczestnicy cieszyli się też wspaniałymi nagrodami i upominkami.

Pyszne, wspaniale przygotowane i zaprezentowane dania, integracja, wymiana doświadczeń, nawiązanie nowych przyjaźni, walor edukacyjny i wspaniała pogoda sprawiły, że były to niezapomniane chwile.

Kolejna edycja "Dnia Łasucha" już za rok.

nadesłane/DPS "Kaszub" w Stawiskach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.