Julia Greń i Marcin Łukowicz Mistrzami Polski w pływaniu w płetwach

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 10:29
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

W dniach 17-18 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w pływaniu w płetwach. W zawodach wystartowali zawodnicy UKS Manta Kościerzyna, którzy łącznie powrócili z mistrzostw z 17 medali. Po mistrzostwo sięgnęli Julia Greń i Marcin Łukowicz.

Mistrzostwa Polski były zorganizowane przez Polski Związek Płetwonurkowania na 50 metrowej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach. Zawodnicy płynęli maksymalnie sześć startów po dwa w trzech blokach, w konkurencjach BF i PP na dystansach 50, 100, 200, 400, 800 i 1500m, oraz w konkurencjach podwodnych 50, 100 i 400m.

12 zawodników UKS Manta Kościerzyna odniosło ogromny sukces zdobywając 17 medali, tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Julia Greń i Marcin Łukowicz.

Kategorii A - seniorów - trzy medale:
dwa złote i brązowy - wszystkie zdobył Marcin Łukowicz

Kategoria B - juniorzy - sześć medali:
trzy medale złote - Marcin Łukowicz
srebrny - Julia Greń
brązowy - Julia Greń i Wiktora Szwichtenberg

Kategoria C - juniorzy młodsi - osiem medali:
złoty medal - Julia Greń,
dwa srebrne medale - Julia Greń i Wiktoria Szwichtenberg,
pięć brązowych medali - dwa medale Neli Wanta, Wiktoria Szwichtenberg, Damian Kutela, Szymon Kropidłowski

Sztafety juniorskie - dwa brązowe medale:
4 x 100 PP chłopcy w składzie: Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Damian Kutela, Marcin Majewski,
4 x 100 PP dziewczęta w składzie: Julia Greń, Julia Kiedrowska, Michalina Kreft, Neli Wanta.

Mistrzostwa Polski dwóch najmłodszych kategorii E i D odbyły się 3 i 4 czerwca w Chodzieży, w których brała udział siedmioosobowa reprezentacja klubu. Srebrny medal zdobyła Julia Greń, w pierwszej dziesiątce uplasowali się; Julia Greń zajmując czwarte i trzykrotnie piąte miejsce, Nadia Kreft - piąte i dwukrotnie siódme miejsce oraz Franek Bystron zajmując 7, 9 i 10 miejsce.

Dziękujemy naszym trenerom Mateuszowi Michalskiemu i Adamowi Gniba za ogromne zaangażowanie w przygotowanie zawodników do Mistrzostw Polski, Powiatowej Straży Pożarnej w Kościerzynie za życzliwość i pomoc w przygotowaniu zawodników w konkurencjach podwodnych (z butlami).

nadesłane/UKS Manta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.