49-latek VW Golfem uciekał przed policją - był pod wpływem alkoholu

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 09:58
fot. archiwum

Aż dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w środowy wieczór kościerscy policjanci. Jeden z nich próbował uciekać przed mundurowymi. Odpowie więc nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 20. w Starej Kiszewie. Policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,6 promila alkoholu.

Kilkanaście minut później w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie.

- Patrolując ulice w Nowej Karczmie policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę VW Golfa. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Ten, mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie reagował na polecenia mundurowych. Policjanci zatrzymali go jednak kilka kilometrów dalej. Kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna miał 0,7 promila w wydychanym powietrzu - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 49-latek usłyszy także zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.