Bardzo dobry występ piłkarzy ręcznych UKS Lipusz na międzywojewódzkim turnieju

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:42

12 czerwca w hali sportowej Gimnazjum nr 3 w Tczewie został rozegrany Międzywojewódzki Turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 2003. Młodzi szczypiorniści z Lipusza wywalczyli na nim drugie miejsce.

W zawodach wystartowało sześć czołowych drużyn województwa pomorskiego tej kategorii wiekowej : MTS Kwidzyn, Conrad Gdańsk, GKS Żukowo, MKS Sambor Tczew, UKS Lipusz oraz mistrz województwa kujawsko - pomorskiego MKS Brodnica.

Wszystkie spotkania były bardzo wyrównane i zacięte. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu, zajmując drugie miejsce. Piłkarze UKS Lipusz w pierwszym meczu grupowym ulegli Conradowi Gdańsk 16:11, następnie wygrali z MKS Brodnia 12:11. W półfinale wygrali z gospodarzem turnieju MKS Sambor Tczew 14:13. W finale ulegli ponownie zespołowi z Gdańska 18:12, zajmując drugie miejsce w turnieju.