O bezpieczeństwie podczas wakcji z uczniami kościerskich szkół

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 14:12
fot. AL

Pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków, pokaz ratownictwa wodnego przy użyciu łodzi i profesjonalnego sprzętu zaprezentowane przez ratowników WOPR, omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach - te inne atrakcje czekały na uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjów. Nad jeziorem Gałęźnym odbyła się bowiem akcja promująca bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji.

Wakacje tuż, tuż. Aby latem nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, służby ratunkowe oraz mundurowe przy współpracy z Kościerskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowały akcję "Dzień Bezpieczeństwa nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie".

W programie znalazł się pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyna, omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach przez funkcjonariuszy policji, omówienie monitoringu miejskiego przez strażników miejskich oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą dla kąpiących się i uprawiających sporty wodne przez ratowników. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprezentowało też pokaz ratownictwa wodnego za pomocą widowiskowych technik oraz z użyciem łodzi i profesjonalnego sprzętu.

Chętni mogli także poprawić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Dodajmy, że przed spotkaniem nad jeziorem Gałęźnym w Sali Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się także policyjna debata społeczna także poświęcona bezpieczeństwu podczas wakacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.