Bezpieczeństwo nad wodą w teorii i praktyce - służby zapraszają

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 13:19
fot. archiwum/AL

We wtorek do Sali Szopińskiego w Kościerzynie policjanci zapraszają na debatę poświęconą bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. Tuż po niej nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie odbędą się pokazy zarówno w wykonaniu policjantów, strażaków, jak i ratowników WOPR.

W debacie społecznej, która rozpocznie się o godzinie 9. w sali konferencyjnej, wezmą udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, sanepidu i Punktu Interwencji Kryzysowej. Spotkanie będzie poświęcone zasadom bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Tuż po debacie nad jezioro Gałęźne w Kościerzynie na Dzień Bezpieczeństwa zaprasza Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W programie pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyna, omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach przez funkcjonariuszy policji, omówienie monitoringu miejskiego przez strażników miejskich oraz zasad bezpieczeństwa nad wodą dla kąpiących się i uprawiających sporty wodne przez ratowników. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprezentuje też pokaz ratownictwa wodnego za pomocą widowiskowych technik i z użyciem łodzi, skuterów i profesjonalnego sprzętu.

- Jednocześnie, na miejscu będzie można poprawić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, porozmawiać o innych zagrożeniach wakacyjnych z policjantami oraz zdobyć wiedzę o kursach pływania, o szkołach dla profesjonalnego nauczania sportów wodnych i inne ciekawe informacje na czas wakacji - podkreślają pracownicy Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Z jednej strony będziemy wskazywać na zagrożenia występujące podczas wakacji (zwłaszcza w wodzie), ale jednocześnie będziemy zachęcać młodzież do mądrego, bezpiecznego i pełnego adrenaliny korzystania z wody i uprawiania sportów wodnych, a więc ukierunkowania młodych ludzi na sport i wypoczynek pod kierunkiem instruktorów, trenerów lub wychowawców - podsumowują.

Program Dnia Bezpieczeństwa nad jeziorem Gałęźnym w Kościerzynie:

Blok dla szkół podstawowych:
godz. 10.00 - WOPR - omówienie zasad bezpieczeństwa nad wodą dla kąpiących się i uprawiających sporty wodne oraz pokaz ratownictwa wodnego za pomocą widowiskowych technik i z użyciem łodzi, skuterów i profesjonalnego sprzętu.
godz. 10.30 - Straż Miejska - omówienie monitoringu miejskiego.
godz. 10.50 - Policja - omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach (rowery, skutery i pieszy na drodze).
godz. 11.00 - KP PSP - pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków

Blok dla szkól gimnazjalnych:
godz. 11.00 - KP PSP - pokaz technik poszukiwawczych z udziałem nurków
godz. 11.30 - Policja - omówienie zasad bezpieczeństwa na drogach (rowery, skutery i pieszy na drodze).
godz. 11.40 - Straż Miejska - omówienie monitoringu miejskiego.
godz. 12.00 - WOPR - omówienie zasad bezpieczeństwa nad wodą dla kąpiących się i uprawiających sporty wodne oraz pokaz ratownictwa wodnego za pomocą widowiskowych technik i z użyciem łodzi, skuterów i profesjonalnego sprzętu.
godz. 13.00 - zakończenie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.