Trzy wypadki - sprawcy dwóch z nich byli pijani

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:13
fot. archiwum

Aż do trzech wypadów doszło w długi weekend na drogach powiatu kościerskiego. W ich skutek do szpitala trafiły łącznie cztery osoby. Sprawcy dwóch ze zdarzeń byli pijani.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek około godziny 10.30 na K20 tuż przy wyjeździe z Kościerzyny w kierunku Kornego.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym 81-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zdarzenia ze Scanią, którym kierował 34-letni mężczyzna - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Wskutek zdarzenia do szpitala trafili 81-letni kierujący osobówką, który następnie śmigłowcem został przetransportowany do placówki w Gdańsku oraz 75-letnia pasażerka tegoż pojazdu.

W sobotni poranek z kolei w Kościerskiej Hucie doszło do czołowego zderzenia kii ceed ze skodą octavią.

- Kierujący kią 37-letni mieszkaniec Gdańska zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się ze skodą fabią, którym kierowała 54-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Wskutek zdarzenia do szpitala trafiła 34-letnia pasażerka skody. Kierujący kią poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad dwa promile alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Z kolei w niedzielę około godziny 3. w Wielkim Podlesiu kierujący pojazdem 26-letniej najpewniej wskutek nadmiernej prędkości, na łuku drogi wypadł z drogi i uderzył w przydrożne ogrodzenia. Z obrażeniami ciała do szpitala przetransportowano 26-letniego pasażera. Kierujący nie ucierpiał w zdarzeniu, ale policyjny alkotest w jego przypadku wskazał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.