(Nie)trzeżwy poranek w Kościerskiem - ponad pół tysiąca skontrolowanych kierowców

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 10:41
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Ponad 500 skontrolowanych kierowców, dwóch nietrzeźwych, ośmioro kierujących ukaranych mandatami - tak przebiegała policyjna akcja "Trzeźwy poranek", którą w poniedziałek wspólnie przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego oraz Posterunku Policji w Liniewie.

- Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie działań mundurowi zatrzymali dwóch kierujących busami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Do ich zatrzymań doszło w Wysinie i Grabowskiej Hucie - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Łącznie za popełnione wykroczenia ukarano ośmioro uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.