Kościerscy nurkowie wyłowili topielca w powiecie lęborskim

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 21:04
fot. archiwum

Strażacy ze Spacjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyny w niedzielne popołudnie interweniowali nad jeziorem Lubowidzkim w powiecie lęborskim. W tamtejszym akwenie topiły się dwie osoby. 28-letnią kobietę udało się uratować. Ciało 35-latka z wody wyłowili kościerscy nurkowie.

W niedzielę około godziny 17.30 służby zostały powiadomione o tym, iż w jeziorze Lubowidzkim zaczęły tonąć dwie osoby - 28-letnia kobieta i jej 35-letni mąż.

- Kobietę udało się uratować. Z wody wycięgnęli ją wędkarze, którzy po przetransportowaniu jej na brzeg, rozpoczęli także jej reanimację. 28-latka została przewieziona do szpitala - informuje sierż. sztab. Marta Kandybowicz, rzecznik lęborskiej policji.

35-letniego mężczyznę po godzinie 20. z jeziora wyłowili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyna. Jak informuje Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, bryg. Tomasz Klinkosz, jego ciało znajdowało się około 20 metrów od brzegu na głębokości około trzech metrów.

Na miejscu tragedii pracują policjanci. Przesłuchiwani są świadkowie. Ciało 35-latka zostanie przetransportowane do prosektorium, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.