Wyjątkowy koncert Szymona Sutora z okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 15:52
fot. AL

Z okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się koncert na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów pod batutą Szymona Sutora. "Missa de Beata Maria Virgine" w wykonaniu artystów spotkała się owacją na stojąco.

- Jest to niezwykły wieczór. Nie wiem, czy zdajecie sobie państwo sprawę z tego, że Szymon Sutor na początku swojej drogi kompozytorskiej stworzył dzieło - mszę muzyczną. To się po prostu nigdy dotąd się nie zdarzało, aby młody człowiek zaczął od tak poważnej kompozycji - podkreślał Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury.

Koncert "Missa de Beata Maria Virgine" na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazoowe oraz solistów (Julia Pruszak, Janusz Żak) pod batutą Szymona Sutora do kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie przyciągnął tłumy.

Dodajmy, że Szymon Sutor to pochodzący z Kościerzyny kompozytor, aranżer i dyrygent. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Mimo młodego wieku jest laureatem wielu nagród m.in. IX Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Jest założycielem i kierownikiem muzycznym Szymon Sutor Orchestra.

Koncert odbył się okazji 100-lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.