Ochotnicy z Radunia ponownie najlepsi w powiatowych strażackich zmaganiach

sobota, 17 czerwca 2017 r., 17:50
fot. AL

Reprezentanci OSP Raduń po raz kolejny zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy z Karsina, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Kłobuczyna. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Lubań.

W szranki o tytuł najsprawniejszej i najszybszej stanęły 33 drużyny, w tym sześć żeńskich. Na pierwszy ogień ochotnicy musieli zmierzyć ze sztafetą pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami. W tej konkurencji 26 pozostałych drużyn wyprzedzili druhowie z Liniewa, którzy poradzili sobie z zadaniem w 52,8 sekundy. Natomiast w ćwiczeniu bojowym, gdzie strażacy musieli wykazać się szybkością i dobrą współpracą, szans na zwycięstwo swoim rywalom nie dali ochotnicy z Radunia.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharów. Mistrzem w sporcie pożarniczym powiatu kościerskiego po raz czwarty z rzędu został team OSP Raduń, który niemal o pięć sekund w klasyfikacji generalnej wyprzedził uplasowanych na drugiej pozycji strażaków z Karsina. Na trzecim miejscu podium stanęli ochotnicy z Kłobuczyna.

Wśród drużyn żeńskich w sztafecie pożarniczej triumfowały ochotniczki z OSP Wysin, w ćwiczeniu bojowym z kolei najlepiej poradził sobie team z OSP Osowo. W klasyfikacji generalnej zwyciężyły natomiast panie z OSP Lubań.

Dodajmy, że podczas zawodów wręczono Honorowe Członkostwo Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie. Tytułami tymi wyróżnieni zostali Zygmunt Gliński, Stanisław Łukowicz oraz Jerzy Rożek.

Wyniki Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym:

Sztafeta pożarnicza:
1. miejsce - OSP Liniewo
2. miejsce - OSP Wysin
3. miejsce - OSP Grabowo

Ćwiczenie bojowe:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Kłobuczyno
3. miejsce - OSP Karsin

Klasyfikacja generalna:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Karsin
3. miejsce - OSP Kłobuczyno

Sztafeta pożarnicza - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Wysin
2. miejsce - OSP Lubań
3. miejsce - OSP Dziemiany

Ćwiczenie bojowe - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Osowo
2. miejsce - OSP Lubań
3. miejsce - OSP Grabowo

Klasyfikacja generalna - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Lubań
2. miejsce - OSP Osowo
3. miejsce - OSP Grabowo

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.