Przeszły procesje z okazji Bożego Ciała

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 11:54
fot. AL

Tysiące wiernych przeszło ulicami miast i wsi by uczcić Boże Ciało, jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych katolickich świąt. Uczestnicząc tego dnia we mszy świętej i procesjach, dajemy wyraz wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 roku, a związana jest z objawieniami św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem biskup Robert z Thourotte ustanowił taką uroczystość dla diecezji Liège. W Polsce po raz pierwszy urczystość odbyła się w 1320 roku w diecezji krakowskiej z inicjatywy biskupa Nankiera.

Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu odbywa się sześdziesiąt dni po Wielkanocny, a jej nierozerwalnym elementem jest procesja wiernych ulicami miast i wsi, co jest okazją do publicznego wyznania wiary.

W Kościerzynie w tym roku procesja wyruszyła z kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego i przeszła ulicami: ks. Zmartwychwstańców, Skłodowskiej, Piechowskiego, 8 Marca, Klasztorną i Ogrodową na plac św. Jana Pawła II.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.