Skandynawscy dziennikarze w Sercu Kaszub

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:30
fot. nadesłane/LOT "Serce Kaszub"

W czwartek, 8 czerwca na Kaszubach gościło dziewięciu skandynawskich dziennikarzy i blogerów. Organizacja wizyty studyjnej była możliwa dzięki współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub'' z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Zamysłem wizyty było promowanie Kaszub poprzez pryzmat cieszącego się coraz większym zainteresowaniem ,,slow life", czyli wypoczynku poza zgiełkiem miasta. Idea ta polega na odkrywaniu kultury regionu poprzez rękodzieło, lokalne produkty i warsztaty rękodzielnicze. ,,Slow life'' intensywnie promowana jest na rynkach skandynawskich, które dla regionu pomorskiego są priorytetowe. Na zaproszenie PROT dziennikarze lifestylowi ze Szwecji i Norwegii zapoznali się z ofertą regionu odwiedzając: Kaszuby, Trójmiasto oraz Powiśle.

Wśród starannie wybranych miejsc w programie wizyty na Kaszubach znalazły się: warsztaty z pieczenia chleba w zagrodzie edukacyjnej Karoli Bober z Lipusza, warsztaty serowarskie w Osadzie Burego Misia w Wętfiach oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Lawendowa Osada w Przywidzu.

Uczestnikami study tour byli dziennikarze z fińskiego magazynu Ewea Magazine, który umożliwi zapoznanie się ponad 370.000 czytelników z ofertą agroturystyki i atrakcjami regionu oraz Alt om resor www.alltomresor.se, który trafia do ponad 260 000 odbiorców.

nadesłane/Lidia Narloch/LOT "Serce Kaszub"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.