I Piknik Rodzinny w Osowie

piątek, 16 czerwca 2017 r., 11:12
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Osowie

W tym roku Szkoła Podstawowa w Osowie pokusiła się o inne niż zazwyczaj świętowanie dni poświęconych rodzinie, tj. Dnia Matki, Dnia Ojca i oczywiście Dnia Dziecka. Zorganizowała I Piknik Rodzinny, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Organizatorzy zadbali o to, by żaden z uczestników festynu nie mógł narzekać na nudę. Podczas pikniku odbyła się także akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14., a ostatni goście opuścili go z żalem dopiero wieczorem. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo atrakcji było całe mnóstwo dla przedstawicieli każdego pokolenia. Tak więc dzieciaki miały okazję wyszaleć się na dmuchanym zamku, chodzić na szczudłach i po linie, puszczać olbrzymie bańki mydlane oraz brać udział w różnych prześmiesznych konkurencjach przygotowanych przez zamówionych specjalnie na tę okazję animatorów. Czasami aż trudno było rozpoznać małych milusińskich, ponieważ wszyscy jak jeden mąż poddali się profesjonalnej charakteryzacji - na ich twarzach jedna z animatorek wymalowała piękne zwierzaki i kolorowe wzorki.

Podczas imprezy podopieczni SP Osowo pochwalili się również swoimi talentami, umilając czas zaproszonym gościom występami artystycznymi. Na scenie pojawił się zespół folklorystyczny "Osowianka", która zaprezentowała kaszubskie tańce i pieśni. Uczniowie z klasy I i II przygotowali humorystyczny skecz pt. "Jak mama tatę poznała", natomiast klasa III zatańczyła choreografię do piosenki Shakiry "Waka, waka". W międzyczasie uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia podczas konkursów recytatorskich, prezentowali interpretacje głosowe ulubionych wierszy. Podczas imprezy wyróżniliśmy też Wiktorię Jasnoch, która w tym roku szkolnym otrzymała wysokie noty podczas wojewódzkich zawodów sportowych i jest chlubą naszej szkoły.

Gromkie brawa należą się również strażakom z OSP Osowo, którzy przygotowali pokaz powypadkowej akcji ratunkowej z udziałem prawdziwych samochodów i sprzętów strażackich, a później dzielnie pomagali w grillowaniu kiełbasek, ale przede wszystkim cały czas czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Na naszych miłych gości czekało też stoisko z kawą i pachnącą drożdżówką, upieczoną przez kochane mamy, muffinki przygotowane przez uczniów oraz pyszna grochówka. Całość zakończył występ zespołu "Adamo", podczas którego najodważniejsi tańczyli pod sceną.

W czasie pikniku społeczność szkolna podjęła się jeszcze jednej - niezwykle istotnej - inicjatywy. Wolontariusze zachęcali i tłumaczyli, dlaczego warto zostać potencjalnym dawcą szpiku. Wielu ludzi zarówno w Polsce, jak i na świecie umiera z powodu braku możliwości przeszczepu. A w zasadzie zapisanie się do rejestru dawców nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Podczas imprezy udało nam się zarejestrować aż 23 nowych dawców, dzięki którym - być może - ktoś kiedyś otrzyma "drugie życie".

nadesłane/Szkoła Podstawowa w Osowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.