Sprawdź, co będzie się działo w weekend

środa, 14 czerwca 2017 r., 12:16

Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, Turniej Pilki Nożnej Lubiana Cup 2017, Powiatowe Zawody w Sporcie Pożarniczym, Koncert Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny", czy festyny rodzinne - między innymi takie wydarzenia czekają nas w nadchodzący weekend w powiecie kościerskim.

Piątek

Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin
Od 16 do 22 czerwca potrwają uroczystości odpustowe Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin. Uroczystości rozpoczną się w piątek 16 czerwca o godzinie 20.00 Czuwaniem z Maryją. Centralne obchody odbędą się w sobotę, kiedy o godzinie 12. odprawiona zostanie suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla. Odpust połączony jest ze świętowaniem 100-lecia budowy kościoła parafialnego.

Sobota

Turniej Pilki Nożnej Lubiana Cup 2017
W sobotę, 17 czerwca w godzinach od 9. do 16. na stadionie w Łubianie rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej - Lubiana Cup 2017. Weżmie w nim udział aż dwanaście zespołów, w tym UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, U2 Bytów, Escola Futbolu - Szkółki Piłkarskie, KP Starogard Gdański, Akademia Piłkarska Tczew, EX Siedlce Gdańsk, GTS Pruszcz Gdański, Akademia Piłkarska Amator Kiełpino, UKS Olimpijczyk Skorzewo, Wda Lipusz, Korner Korne oraz gospodarz - LKS Ceramik Łubiana. Rezerwuj czas, zasiądź na trybunach i kibicuj swoim faworytom.

Powiatowe Zawody w Sporcie Pożarniczym w Kornem
Tradycyjnie na stadionie w Kornem rywalizować będą drużyny jednostek ochotniczej straży pożarnej z terenu całego powiatu kościerskiego. Druhowie zmierzą się w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Strażacy zapraszają do kibicowania reprezentantom swoich jednostek. Start zawodów godz. 9.

Koncert Szymona Sutora w kościele p.w. Świętej Trójcy w Kościerzynie
Z okazji 100 - lecia kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie odbędzie się koncert na orkiestrę symfoniczną, chór mieszany, trio jazzowe oraz solistów pod batutą Szymona Sutora. Koncert odbędzie się 17 czerwca o godzinie 19.00 w kościele p.w. Świętej Trójcy w Kościerzynie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Ryszard Kasyna.

Niedziela

VI Parafialny Festyn Rodzinny w Kościerzynie
Parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie zaprasza całe rodziny na festyn parafialny. W programie m.in. obchody 15 - lecia parafialnego zespołu Arka. Festyn odbędzie się 18 czerwca na Placu Jana Pawła II. Start o godzinie 12. O godzinie 15. odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wśród atrakcji m.in. Festiwal Kolorów.

Festyn w Lipuskiej Hucie
Rada Sołecka Sołectwa Lipuska Huta oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. W programie między innymi: konkursy i animacje dla dzieci z nagrodami, malowanie buziek, dmuchaniec, kawa i ciasto, grill oraz konkurs strzelania z wiatrówki (dla dorosłych).

Koncert Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny" w Kościerzynie
Miasto Kościerzyna zaprasza na występ jedynego chóru w Polsce, wykonującego oryginalne szanty i pieśni morza. Chór "Zawisza Czarny" na kościerskim Rynku zaśpiewa 18 czerwca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.