II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 13:33
fot. nadesłane/KOSiR

W sobotę, 10 czerwca w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. W rozgrywkach szachowych o charakterze otwartym sklasyfikowano łącznie 84 miłośników "królewskiej gry".

Do Kościerzyny przyjechali między innymi szachiści z: Bydgoszczy, Nakła, Dębicy, Chojnic, Elbląga, Zakrzewa, Gdańska, Gdyni, Tczewa, Kartuz, Brzeźna Szlacheckiego, Łubiany, Bytowa, Lipusza, Dobrogoszcza, Iwiczna, Stężycy, Kalisk, Mściszewic, Mądrzechowa, Wielkiego Klincza, Borzegotuchomia, Wrocławia.

Uczestnicy rozegrali dziewięć rund tempem gry 10 minut dla zawodnika na partię.

Zwycięzcą turnieju został Tomasz Kempiński, który uzyskał 8 pkt., drugie miejsce z dorobkiem 7 pkt. zajął Aleksander Kumala, a na trzecim miejscu z 7 pkt. uplasował się Piotr Bieluszewski.

Oprócz kategorii OPEN również nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi zostali również zawodnicy w kategoriach:

kategoria - juniorzy:
1. Wojciech Putlak
2. Mateusz Jarzembiński
3. Szymon Młyński
4. Michał Jarzembiński
5. Miłosz Załucki
6. Agata Młyńska

kategoria - młodzicy:
1. Szymon Malinowski
2. Dominik Homza
3. Karol Dembicki
4. Antoni Szymczyk
5. Jakub Grabowski
6. Dominik Kobiela

kategoria - kobiety:
1. Małgorzata Hagel
2. Agata Młyńska
3. Agata Necel
4. Jolanta Kuczkowska
5. Maja Kuczkowska
6. Honorata Dąbrowska

Organizatorzy uhonorowali atrakcyjnymi nagrodami, w tym finansowymi, najlepszych zawodników w dziewięciu kategoriach turniejowych. Wyróżniono również najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Turniej dodatkowo wsparli również prywatni przedsiębiorcy, dzięki czemu wręczono nagrody rzeczowe dla wszystkich najmłodszych uczestników, pań i osób niepełnosprawnych. Ponadto wśród wszystkich szachistów rozlosowano pięć bonów zakupowych.

Zawody sędziował Zdzisław Pelowski z Lipusza, który jest instruktorem sekcji szachowej KOSiR.

Organizatorami zawodów byli: Miasto Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie, Kościerski Dom Kultury, Mobilna Szkoła Szachowa "Pelmat" z Lipusza, Uczniowski Klub Sportowy "Wda" w Lipuszu.

nadesłane/KOSiR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.