Raduń. Scania uderzyła w fiata - fiat w iveco

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 11:41
fot. internet/OSP Raduń

Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się poniedziałkowe zdarzenie, do którego doszło na trasie Raduń-Dziemiany. Kierujący scanią najechał tam na tył osobówki, którą siłą odrzutu wyrzuciło na przeciwny pas ruchu wprost pod Iveco.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały około godziny 15.30.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący Scanią 60-latek nie zachował należytych środków ostrożności, w wyniku czego najechał na tył samochodu osobowego, którym kierował 65-latek. Siła uderzenia była tak duża, że fiata wyrzuciło na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzyło się z dostawczym iveco, za kierownicą którego siedział 32-latek - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Szczęśliwie całe zajście zakończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Żaden z jego uczestników nie odniósł obrażeń.

Sprawca zdarzenia, kierujący scanią, został ukarany mandatem.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Raduń, OSP Dziemiany, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.