Dwaj 19-latkowie z zarzutami za uszkodzenie pojazdów

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 13:39
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Zarzut zniszczenia mienia usłyszeli dwaj 19-latkowie, którzy są podejrzani o uszkodzenie pojazdów zaparkowanych przy ulicy Mickiewicza w Kościerzynie. Do zatrzymania wandali przyczynił się miejski monitoring.

Do uszkodzeń pojazdów doszło w nocy z 23 na 24 maja. Sprawcy tegoż przestępstwa zostali zatrzymani w piątek.

- Na miejscu przestępstwa pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczyli dowody do prowadzonego dochodzenia. Jak ustalili funkcjonariusze, dwaj 19-latkowie wracając z imprezy zaczęli kopać w samochody. Sprawcy uszkodzili volkswagena i inne pojazdy. Policjanci dotarli do dwóch poszkodowanych i proszą, by zgłosili się inni właściciele samochodów uszkodzonych w tym czasie na ul. Mickiewicza - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Dwóm nastolatkom postawiono zarzut uszkodzenia mienia. Może im grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni wstępnie wycenili szkody na blisko 800 złotych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.