Dwa razy na podwójnym gazie i podwójnym zakazie

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 09:41
fot. archiwum

Podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mowa o 23-latku, który mimo iż posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, w sobotni wieczór wsiadł za kółko i to będąc pijanym - wydmuchał ponad dwa promile alkoholu! Mimo to dalej nie zrażał się zakazami. Dwie godziny później wpadł, jak prowadził ciągnik! Tym razem trafił do policyjnej izby zatrzymań.

W sobotę około godziny 19.45 kościerscy policjanci otrzymali informację o leżącym w rowie przy trasie Guzy - Szatarpy samochodzie.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierujący Chryslerem Neonem 23-letni mieszkaniec naszego powiatu podczas wyprzedzania dwóch rowerzystek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna podjął ucieczkę z miejsca zdarzenia. Został jednak zatrzymany. Funkcjonariusze przebadali 23-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Ponadto posiadał dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Po dokonaniu czynności, mężczyzna mógł wrócić do domu. Szybko jednak ponownie dał o sobie znać.

- Dwie godziny później otrzymaliśmy informację, że w tej samej miejscowości, kierujący ciągnikiem może być nietrzeźwy. Policjanci pojechali na miejsce. Ciągnikiem kierował 23-latek. Mężczyzna ponownie wydmuchał ponad dwa promile alkoholu - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Tym razem 23-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.