Garczyn. I Biesiada Seniorów pełna atrakcji

sobota, 10 czerwca 2017 r., 14:27
fot. AL

Gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, wspólne śpiewanie piosenek, poczęstunek, loteria fantowa, zabawa integracyjna przy muzyce zespołu 4 ASY, czy marsz nordic walking - między innymi takie atrakcje czekały na mieszkańców gminy Kościerzyna podczas I Biesiady Seniorów. Wzięło w niej udział około 200 osób.

Rokrocznie niemal w każdym sołectwie organizowane są Dni Seniora, które są okazją do integracji lokalnych społeczności. W gminie Kościerzyna postanowiono rozszerzyć zasięg takich spotkań i zorganizowano wspólną biesiadę dla seniorów z terenu całej gminy. Na zaproszenie odpowiedziało około 200 osób.

- Jest to wspólna inicjatywa zespołu ds. seniorów gminy Kościerzyna. Głównym celem jest integracja grup seniorskich, pokazanie kół emerytów i rencistów, które działają na naszym terenie. Chcemy, aby przekazały one swoje doświadczenie innym seniorom, aby zachęcić ich do działania na rzecz właśnie tych osób wcześnie urodzonych. Naszym założeniem było to, by poza wspólnym spotkaniem przy stole, seniorzy aktywnie spędzili ten wspólny czas. Stąd też konkurencje sportowe, marsz nordic walking oraz zabawa przy muzyce zespołu 4 Asy - mówi wójt gminy Kościerzyna, Grzegorz Piechowski.

Na brak atrakcji seniorzy narzekać nie mogli. Były gry i konkursy rekreacyjno-sportowe, wspólne śpiewy i tańce, poczęstunek, czy loteria fantowa. Mimo deszczowej aury, humory wśród seniorów dopisywały i chętnie korzystali z przygotowanych dla nich niespodzianek.

- Takie imprezy są bardzo potrzebne dla wszystkich ludzi, niezależnie od wieku. Bardzo bowiem integrują społeczność. W obecnych czasach starsi ludzie nie zawsze chcą uczestniczyć w takich wydarzeniach, ale dzisiejsza biesiada pokazuje, że to się zmienia. Mam nadzieję, że takie inicjatywy zmobilizują ludzi do działania i aktywnego spędzania czasu - Ewa Nowak, przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Skorzewie, zastępcą przewodniczącej zespołu ds. seniorów gminy Kościerzyna.

- Bardzo mi się podoba. Fajna inicjatywa. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana - dodaje pani Danuta z Łubiany.

Podczas biesiady porad udzielali także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Dzięki pracownikom NZOZ Klincz chętn mogli zmierzyć także ciśnienie, czy poziom cukru we krwi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.