Trzy wypadki z udziałem rowerzystów

piątek, 9 czerwca 2017 r., 09:58
fot. archiwum

Aż do trzech wypadków z udziałem rowerzystów doszło w czwartek na drogach powiatu. W Kościerzynie przez rowerem potrącona została 63-latka i siedmioletni chłopiec, w Kościerzyna-Wybudowanie 17-latek jadąc jednośladem z silnikiem spalinowym przewrócił się na jezdni.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło tuż po godzinie 8. przy ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie. Zgłoszenie o wypadku policjanci otrzymali z kościerskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 63-letnia kobieta przechodząc przez ścieżkę rowerową nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego jej pokonania, w wyniku czego weszła wprost pod nadjeżdżający rower. Kobieta z urazem biodra została przetransportowana do szpitala - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Z kolei tuż przed godziną 15. w Kościerzyna-Wybudowanie 17-latek jadąc rowerem z silnikiem spalinowym, stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię. Z obrażeniami ciała trafił do kościerskiego szpitala.

Ostatnie czwartkowe zdarzenie z udział rowerzysty miało miejsce po godzinie 15. na ulicy Rzemieślniczej.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący rowerem 19-latek jadąc ulicą Rzemieślniczą nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na siedmiolatka. Chłopiec z urazem głowy i twarzoczaszki został przetransportowany do szpitala - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Policjanci apelują do kierujących jednośladami o przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz o zachowanie ostrożności zarówno na jezdni, jak i ścieżkach rowerowych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.