Na sportowo i rodzinnie - weekend pod znakiem biegów, triathlonu i festynów

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:46

I Festiwal Biegów Polski Północnej, Półmaraton Stolema we Wdzydzach, Biesiada Seniorów, Triathlon Chmielno 2017 oraz festyny rodzinne - między innymi takie imprezy zaplanowano na najbliższy weekend w regionie.

Piątek

Muzyczny Weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Przed nami kolejny muzyczny weekend w Stanicy PTTK we Wdzydzach. Organizatorzy na darmowe koncerty zapraszają tradycyjnie zarówno w piątek, jak i sobotę. W piątek na estradzie zaprezentuje się wdzydzanin Szantomas, czyli Tomek Kuręda. W sobotę koncertuje zespół Wehikuł Czasu.

I Festiwal Biegów Polski Północnej
Od piątku do niedzieli we Wdzydzach potrwa I Festiwal Biegów Polski Północnej. Dla osób pragnących mocnych wrażeń organizatorzy przygotowali specjalna dawkę emocji i wysiłku. W ciągu trzech festiwalowych dni, do pokonania będzie 5 dystansów (1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km, 21 km). Wszyscy, którzy pokonają 5 biegów otrzymają tytuł oraz statuę Hard Runnera (Kaszubskiego Super Stolema). Pięć wspaniałych tras biegowych wyznaczonych zostało na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna pomiędzy Wdzydzami - Juszkami - Wąglikowicami.

Organizatorzy zadbali aby każdy uczestnik otrzymał festiwalowy medal oraz unikatową koszulkę. Z ciekawostek możemy podać, że pula nagród finansowych i rzeczowych wynosi około 50 tys. zł. W miasteczku festiwalowym znajdować się będzie duża hala namiotowa, scena, przebieralnie oraz natryski z ciepłą wodą. Bazą imprezy jest boisko gminne przy ulicy Wdzydze 66. Impreza wpisuje się w jubileusz 25 - lecie Gminy Kościerzyna.

Sobota

Biesiada Seniorów w Garczynie
W sobotę na terenie Hotelu Garczyn odbędzie się Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Spotkanie to ma na celu integrację środowiska osób starszych oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu. W programie m.in. gry i zabawy rekreacyjno - sportowe, wspólne śpiewanie piosenek, poczęstunek, loteria fantowa, zabawa integracyjna przy muzyce zespołu 4 ASY. Podczas Biesiady Seniorów dostępne będą również stoiska informacyjne: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Powiatowej Policji, NZOZ Klincz.

II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna
Miasto Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościerzynie, Kościerski Dom Kultury, Mobilna Szkoła Szachowa "Pelmat" z Lipusza oraz Uczniowski Klub Sportowy "Wda" w Lipuszu zapraszają w sobotnie przedpołudnie do Sali Szopińskiego w Kościerzynie, gdzie rozegrany zostanie II turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Rozgrywki prowadzone będą systemem szwajcarskim, czyli 9 rund po 10 minut dla zawodnika na partię. Turniej ma charakter otwarty. W rozgrywkach mogą wziąć udział wszyscy chętni szachiści, którzy zgłoszą się w dniu turnieju najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem zawodów.

Festyn Rodzinny w Kaliszu
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliszu oraz Rada Sołecka Kalisza zapraszają na Festyn Rodzinny. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, między innymi: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, Eurobungee, ujeżdżanie byka, plac zabaw, trampolina, hot-dogi, lody, napoje i wata, malowanie twarzy, czy loteria fantowa. Od godziny 20. Rada Sołecka zaprasza na zabawę taneczną.

Triathlon Chmielno 2017
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, Wójt Gminy Chmielno oraz Fundacja "Silni Ciałem Niezłomni Duchem" zapraszają wszystkich sympatyków sportu do udziału w trzeciej edycji Triathlon Chmielno 2017. Zawody odbędą się 10 czerwca, nad jeziorem Kłodno. Start rywalizacji na dystansie supersprintu oraz olimpijskim, rozpocznie się o godzinie 12.00 na plaży gminnej. Wyścigi główne zostanie poprzedzone rywalizacją dzieci we wszystkich kategoriach wiekowych.

Niedziela

V Półmaraton Stolema we Wdzydzach
V Półmaraton Stolema we Wdzydzach to 21-kilometrowa trasa do pokonania w mniej niż trzy godziny. Uczestnik biegu otrzyma numer startowy oraz chip, pamiątkową koszulkę. Po biegu organizator zapewnia pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz napoje. Imprezie towarzyszyć będą bieg przedszkolaków (ok. 100 m), dla szeregowców podstawówki (ok. 400 m) oraz bieg dla wszystkich chętnych (ok. 1.200m).

I Piknik Rodzinny w Osowie
Wójt Gminy Karsin, Szkoła Podstawowa w Osowie oraz Dom Kultury w Osowie, zapraszają na I Piknik Rodzinny. Podczas pikniku będzie okazja, aby zarejestrować się w bazie DKMS. W programie: gry i zabawy rodzinne prowadzone przez animatora, dmuchana zjeżdżalnia, pokazy OSP, malowanie twarzy, występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osowie oraz wspólna zabawa przy muzyce zespołu Adamo. Dla uczestników festynu przygotowany zostanie też darmowy poczęstunek (grochówka, kiełbaski, ciasto).

Wielki Przejazd Rowerowy
Już w niedzielę odbędzie się XXI edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz drugi jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz. Przejazd peletonu będzie eskortowany przez policję oraz służby medyczne organizatorów. Planujemy poruszać się średnim tempem 15 km/h. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do wykonywania poleceń i słuchania uwag przewodniczącego zgromadzenia oraz osób wyznaczonych. Z przebiegiem trasy można zapoznać się tutaj.

Dodajmy, że w związku z Wielkim Przejazdem Rowerowym Pomorska Kolej Metropolitalna powiększy skład wagonowy, by rowerzyści mogli powrócić na Kaszuby. Pociągi na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Kartuzy (odjazdy od godz: 8:19, 15:07, 17:19) będą kursowały w zestawieniu trzywagonowym.

Zbiórka uczestników przejazdu o godz. 9.30 na Rynku w Kartuzach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.