Nowe chodniki w gminie Karsin

czwartek, 8 czerwca 2017 r., 09:45
fot. nadesłane/UG Karsin

Na wniosek sołtysa sołectwa Górki Barbary Peplińskiej oraz radnego z Górek Jana Wardyna gmina Karsin w miejscowości Kliczkowy zrealizowała budowę 370-metrowego odcinka chodnika od centrum wsi w kierunku Borska.

Jego budowa z pewnością zwiększy bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci dojeżdżających do szkoły w Wielu, które w drodze na przystanek do tej pory musiały poruszać się poboczem tej bardzo ruchliwej drogi.

Po zakończeniu prac w Kliczkowach rozpocznie się budowa 200-metrowego chodnika w miejscowości Dąbrowa o co zabiegał radny z Dąbrowy Zbigniew Reszczyński. Dwa lata temu zrealizowano tu budowę chodnika od przystanku do remizy OSP. W tym roku chodnik ułożony zostanie od przystanku w kierunku drogi do Krasina. Wykonawcą robót jest firma brukarska z Malachina, a koszt realizacji obu zadań wyniesie 60 tys zł.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.