Marsz Przyjaźni przeszedł ulicami Kościerzyny

środa, 7 czerwca 2017 r., 14:02
fot. AL

Unikajcie przemocy - udzielajcie pomocy, Bez przemocy da się żyć, trzeba tylko mądrym być, Tylko życie poświęcone inne jest warte przeżycia - skandowali podczas Marszu Przyjaźni gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół. Parada w środowe przedpołudnie przeszła ulicami miasta, by dotrzeć na rynek, gdzie wygłoszono apel przeciw przemocy oraz wystąpili młodzi artyści.

W ramach Dnia Szkoły Bez Przemocy ulicami Kościerzyny już po raz kolejny przeszedł Marsz Przyjaźni, w którym wzięli udział gimnazjaliści z trzech kościerskich szkół.

- Cieszymy się, że ponownie udało nam się zorganizować ten marsz. Zgromadziliśmy się tu w jednym celu, aby pokazać wszystkim mieszkańcom Kościerzyny, że uczniowie gimnazjum mówią przemocy "STOP", że mają w swoich sercach przyjaźń, serdeczność i miłość dla drugiego człowieka. Wiemy, że dookoła nas ta przemoc jednak ciągle istnieje,w szczególności - może niewidoczna dla wszystkich - przemoc przez środki masowego przekazu, internet. Ważne, abyście rozumieli, że nie jest to dobra droga, że to przyjaźń w tej chwili jest w modzie - podkreślali dyrektorzy kościerskich gimnazjów.

Na rynku na młodzież czekały występy artystyczne w wykonaniu gimnazjalistów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.