Spłonęły dwa domki letniskowe

środa, 7 czerwca 2017 r., 08:49
fot. archiwum

Trwa wyjaśnianie przyczyn dwóch pożarów domków letniskowych, do których doszło we wtorek późnym wieczorem na terenie gminy Stara Kiszewa i Skorzewa. Oba obiekty spłonęły doszczętnie.

Zgłoszenie o pierwszym pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kościerzynie otrzymał około godziny 21. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest domek gospodarczo-letniskowy o powierzchni 18 m. kw.

Mimo natychmiastowych i sprawnym działaniom konstrukcja obiektu uległa w znacznym stopniu spaleniu. Z żywiołem walczyły trzy zastępy strażaków z OSP Skorzewo i JRG Kościerzyna. Straty wstępnie oszacowano na około 5.000 zł.

Z kolei o godzinie 22.30 strażacy zostali wezwani do pożaru domku letniskowego na terenie gminy Stara Kiszewa, nieopodal Bartoszylasu. W momencie przybycia strażaków obiekt o powierzchni około 35 m kw. całkowicie objęty był ogniem. Spłonął doszczętnie. Starty w tym przypadku sięgają około 70.000 zł.

W akcji gaśniczej, która trwała około dwóch godzin, brało udział łącznie osiem zastępów strażaków z OSP Stara Kiszewa, OSP Stare Polaszki, OSP Bartoszylas, OSP Konarzyny oraz JRG Kościerzyna.

Trwa wyjaśnianie przyczyn obu pożarów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.