II Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

środa, 7 czerwca 2017 r., 08:30
fot. nadesłane/Ośrodek Kultury w Dziemianach

Już po raz drugi w Piechowicach odbyły się Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. W niedzielę na piechowickim boisku zebrali się uczestnicy i kibice. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach par i singli.

Po otwarciu imprezy przez Adama Szejba, który uczynił to w imieniu starosty kościerskiego, zawodnicy musieli pokazać swoje umiejętności podczas przejazdu w dwufazowym konkursie derby. Pierwsza część składała się z dwóch przeszkód maratonowych, druga zaś z 11 bramek kegli w oznaczonej kolejności. Na końcowy wynik składały się łączne czasy przejazdu trasy parkuru oraz nałożone za przewinienia punkty karne.

Zawody organizowane są w celu promocji i rozpowszechniania powożenia zaprzęgami jako dyscypliny sportu i doskonałej formy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zwycięstwo przedstawicieli gminy Dziemiany, w tym dyrektora Ośrodka Kultury Dariusza Turzyńskiego, podkreśla żywe wciąż tradycje związane z hodowlą koni zobrazowane w dziemiańskim herbie.

Organizatorem Mistrzostw byli: Ośrodek Kultury w Dziemianach, Sołectwo Piechowice oraz Ośrodek Jeździecki Pegaz.

Wyniki II Mistrzostw Kaszub w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi:

kategoria - pary:
1. miejsce - Rafał Paszyński - Konie "Cynamon", "Prezes"- Grudziądz
2. miejsce - Tomasz Szufrajda - Konie "Tycjan", "Poliver"- Człuchów
3. miejsce - Daniel Sznajder - Konie "Bella", "Karina"- Chojnice

kategoria - single:
1. miejsce - Dariusz Turzyński - Koń "Atut" Luzak Przemysław Śledź - Dziemiany
2. miejsce - Michał Kotarski - Koń "Roki" Luzak Kamila Janikowska - Chojnice
3. miejsce - Dariusz Turzyński Koń "Amulet" Luzak Przemysław Śledź - Dziemiany

nadesłane/Ośrodek Kultury w Dziemianiach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.