XXVI Agro Targi w Lubaniu pod znakiem 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu

niedziela, 4 czerwca 2017 r., 18:23
fot. AL

Już po raz 26. w Lubaniu odbyły się Pomorskie Agro Targi, których nieodłącznym elementem jest Województwa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Podczas niedzielnego dnia świętowano dodatkowo 60-lecie Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. Z tej okazji przy PODR-ze odsłonięto pamiątkowy obelisk.

Głównym punktem pierwszego dnia imprezy była wycena bydła mięsnego, koni, oraz owiec i kóz oraz pokaz królików, drobiu hodowlanego, gołębi rasowych oraz ptactwa ozdobnego. Uczestnikom targów czas umilał zespół 4 ASY.

W niedzielę z kolei targom towarzyszyły uroczystości z okazji 60-lecia Doradztwa Rolniczego na Pomorzu. W związku z tym przy budynku Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odsłonięto pamiątkowy obelisk.

Tegoż dnia odbyło się także wręczenie nagród laureatom konkursów: Hit Targów, Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze, konkursu kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich na najlepszą potrawę z ryżu oraz konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017.

Tradycyjnie nie obyło się także bez prezentacji zwierząt, które zostały wyróżnione tytułami czempiona i wiceczempiona podczas Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Dwudniowe święto rolników w Lubaniu zwieńczył koncert zespołu Weekend.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.